30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI.

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yılı ilçemizde yapılan bir törenle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması, 09:00' da Hükümet Konağında Atatürk büstüne çelenk sunumu,saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.  Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yapmak üzere kürsüye çıkan Jan. Teğ. İlhan BAŞER'in konuşmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

Çelenk Törenine Kaymakam Mehmet KOCABEY, Cumhuriyet Savcısı Anıl KUBAL, Hakim H.Raşit DİLMENER,İlçe Jandarma Komutanı Hayrettin FİDAN, İlçe Emniyet Amiri V.Baki AKTÜRK, Resmi Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri,  Köy Korucuları ve Vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı veya  bir temsilcisinin katılmadığı törende, vatandaşlardan yoğun bir katılım oldu.

Zafer Bayramı kutlama programı çerçevesinde çelenk sunma töreninin ardından tebrikleri makam  kabul etti.

Vatandaşlarla bir araya gelen kaymakam Mehmet KOCABEY,  geçtiğimiz günlerde verdiğimiz şehitlerimiz için Allah'tan Rahmet dileyerek başladığı konuşmasında "Zaferlerle dolu olan şanlı tarihimizi, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile burada hep beraber idrak edip kutlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Allah kurtuluş savaşındaki o günleri bir daha tekrar yaşatmasın, ülkemizin birlik ve beraberliği bozulmasın; bozmaya yeltenen terör örgütlerine de fırsat vermesin. Ülkemizi bölmeye çalışan bölücü unsurlara karşı devlet ve vatandaş elbirliğiyle fırsat vermedik bundan sonra da vermeyiz.  Burada vatandaşımızın milletimizin hakkını savunacak bir tek kişi  varsa o da devlettir." dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı programı vatandaşların da duygu ve ifadelerini anlattıktan sonra sona erdi.