İLÇEMİZDE RAMAZAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

     Baykan Merkez Camiinde kılınan Bayram namazı ile başlayan Ramazan Bayramı programı ,  Hükümet Konağı bahçesinde vatandaşlarla yapılan bayramlaşma ile devam etti.

      Hükümet Konağında gerçekleştirilen bayramlaşmada , Baykan Kaymakamı Sayın Mehmet Kocabey ,İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan ,Hakim Suat Koçak , İlçe Emniyet Amiri Enver Kabataş . daire amirleri , köy ve mahalle muhtarları , sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaş katıldı.Protokol ve vatandaşların bayramını kutlayan Kaymakam Kocabey  ''Bayramın ülkemize ve dünyaya barış, kardeşlik ve mutluluklar getirmesini temenni ederek, birlik ve beraberlik içerisinde nice mutlu bayramlar diliyorum" dedi.Buradaki bayramlaşmanın sonunda kapıda vatandaşlarla tek tek tokalaşarak uğurlayan Kocabey daha sonra ilçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığında Baykanın huzuru için nöbet tutan güvenlik güçleri ile bayramlaştı.

     Bayram ziyaretlerine Şehit yakınlarının evlerine yaptığı ziyaretlerle sürdüren Kaymakam Kocabey ''Bugün ilçe  protokolümüz ile birlikte, Baykanda ikamet eden Gazilerimiz ve Şehit ailelerimizi ziyaret ediyor, onların mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik ediyoruz. Şüphesiz ki bizler bu gün Ramazan ayı içerisinde oruçlarımızı tutabildiysek, bayramı sevinçle karşılaya biliyorsak, bunu bu cennet vatanın bölünmez bütünlüğü, beraberliği, huzuru için hayatlarının baharında Şehit olan ya da bedel ödeyerek Gazi olan kardeşlerimize borçluyuz, vefalı olmamız lazım. Onlar için ne yapsak azdır. Kendilerine minnettar olduğumuzu, şükranlarımızı sunduğumuzu ifade etmek istiyorum. Tüm Şehit ailelerimizin ve tüm Gazilerimizin ve ailelerinin mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum. ''dedi.

    Kaymakam Kocabey Bayram ziyaretlerini Kasımlı ve Yarımca köylerindeki jandarma karakolunda görev yapan mehmetçiklerin bayramını kutlayarak sona erdirdi...