Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, İlçemizi ziyaret etti. Vali Yardımcısı Bünyamin KUŞ, İl Emniyet Müdürü Mustafa TOKYAY,İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Volkan YILMAZ ve Daire Amirleri de katıldı. 
Kısa bir selamlama konuşması yapan İlçe Kaymakamı Mehmet KOCABEY, istişare toplantısına katılan katılımcılara teşekkür ederek, toplantının hayırlı olmasını diledi.
 Açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz,“ on yıllarda yapılan yatırımlarla Baykan’ın, Siirt’in ve diğer ilçelerinin daha yaşanılır hale getirdiğini, yatırımların artarak devam ettiğini söyledi.
 STK’lar, işadamları ve Muhtarlarla bir araya gelen Sayın Valimiz, “Cazibe Merkezleri Programları” ile ilgili bilgi verdi.İstişare toplantısı yaptı.  STK’lar, işadamları ve muhtarların talep ve sorunlarını dinledi. Sayın Valimiz Veysel Karani Beldesinde toki tarafından yapılan kentsel dönüşüm programında inşaat alanını gezdi.
Kaymakamımız Mehmet KOCABEY'e yeni hükümet konağı hayırlı olsun dileklerinde bulundu. İlçemizde yapılan çalışmalar hakkında Kaymakamımızdan bilgi aldı.Sayın Valimiz Baykan Anadolu Lisesini  ziyaret etti. Öğretmenlerin istek ve önerileri dinledi.İlçemizde yeni açılan ELİT kafenin açılış töreni katıldı.